פתיחת דף עסקי בפייסבוק הוא יעיל לקידום ושיווק של עסקים בארץ ובעולם. הדף העסקי הוא פלטפורמה שנבנתה במיוחד עבור בעלי עסקים שרוצים להשתמש בפרסום בפייסבוק לצרכי העסק. ישנם בעלי עסקים שמפרסמים את העסק שלהם בפרופיל האישי שלהם ואינם פותחים דף עסקי שמתאים לכך, ההתנהלות המקצועית של העסק בסמוך לפרופיל האישי שהוא פרטי ומרכז חוויות אישיות הוא שגוי, ניתן מידי  פעם לשתף מידע מהדף העסקי, מבצע של העסק, פוסט ויראלי מוצלח בפרופיל האישי, אך זה לא במקום פתיחת דף עסקי מקצועי ותדמיתי עבור העסק. להלן מספר סיבות מדוע כדאי לפתוח דף עסקי בפייסבוק בעבור העסק שלך.

איסור של פייסבוק על ניהול פעילות הקשורה לעסקים מהפרופיל האישי

במידה והנהלת פייסבוק מזהה התנהלת מסוג זה, הם חוסמים את הפרופיל האישי לחלוטין, כל זאת ללא התרעה, הם אינם מנסים לברר את הנושא או להסדיר אותו מול בעל הפרופיל אלא ישר חוסמים אותו וגם ההתקשרות מולם לאחר מכן כרוכה בבירוקרטיה מסורבלת עד בלתי אפשרית. עדיף להימנע מכך.

תדמית מקצועית

 פרסום והעלאת סטטוסים מהפרופיל האישי ולא מהעמוד העסקי יכולה להעיד על חובבניות, חוסר מקצועיות ולפגוע בעסק מבחינה תדמיתית. כאשר הפוסטים – המבצעים, התכנים והמידע לגבי העסק מפורסם מיד לאחר תמונות מטיול משפחתי התדמית אינה רצינית. ובנוסף לכך, כאשר מעלים פוסטים שיווקיים בפרופיל האישי הם חשופים לחברים בלבד, כך שהחשיפה היא יותר מוגבלת ואינה ממקסמת את פוטנציאל השיווק בפייסבוק של העסק אלא רק למכרים וקרובים. כמו כן( קראה עוד על שיווק בפייסבוק מאת askpavel), הפרופיל האישי מוגבל ל-5000 חברים בלבד, מספר האוהדים של הדף העסקי אינו מוגבל כלל. 

סטטיסטיקה וניתוח מידע

הדף העסקי מאפשר עדכון תמידי על חשיפות, מעורבות הגולשים, פוסטים מוצלחים יותר ופחות, מספר לייקים שנוספו במהלך השבוע, צפיות בדף ועוד מגוון רחב של דוחות ונתונים שיכולים לעזור רבות בניהול העסק והפרסום בפייסבוק, ניתן לדעת איזה תוכן, פוסט, מידע זוכה למעורבות מסוימת. בנוסף ניתן לערוך מחקר על הלקוחות הפוטנציאלים של העסק לפי רמת העניין שלהם בסוגים מסוימים של פוסטים שפורסמו. בנוסף לכך קיימת אפשרות בדף העסקי בפייסבוק להעניק הרשאות לשותפים נוספים בעסק, מה שלא ניתן לעשות בפרופיל האישי. הדף העסקי יכול לשמש כעמוד בית, כמו אתר אינטרנט – הדף מכיל תוכן רלוונטי לעסק, מידע חשוב ועוד, הדף העסקי הוא תדמיתי והעלויות אינן משתוות לבניית אתר אינטרנט מלא, דבר מומלץ לעסקים קטנים בתחילת דרכם עם משאבי שיווק מוגבלים.

קידום העסק בעלויות נמוכות

ניתן לקדם תכנים בפייסבוק באמצעות הדף העסקי בתשלום סמלי וגם בתקציב מוגבל, דבר שחושף את העסק לציבור רחב של לקוחות עתידיים לפי מיקום גיאוגרפי, מגדר, גיל, תחומי עניין ועוד. בנוסף, העסק זמין באופן מיידי, קל וידידותי לתפעול עבור הלקוח כאשר הוא מעוניין ליצור קשר עם העסק. כמו כן, ניתן לאחד את הדפים העסקיים בעת הצורך מה שלא ניתן לעשייה בפרופיל האישי.

לסיכום,

הדף העסקי מאפשר קידום בפייסבוק, זמינות גבוהה ללקוח וממשק ידידותי לניהול העסק בצורה חכמה ויעילה. ישנם בעלי עסקים שבשל מגבלת זמן, תפעול או רצון לקבל תוצאות מהירות ואטרקטיביות יותר כמו לקוחות איכותיים ורלוונטיים פונים לבעל מקצוע בתחום, מנהל מדיה חברתית, שיש לו את הניסיון, הכלים והידע הנדרש כדי להרים את העסק למעלה ולקדם אותו. בכל מקרה, אם החלטתם לקדם את העסק בפייסבוק, הקימו דף עסקי ואל תעשו זאת מהפרופיל האישי.

Loading...