בעלי עסקים וחברות רבות עושות שימוש בפרסום בפייסבוק כדי לקדם את עצמן או את המוצרים שלהן. פייסבוק מוכר כפלטפורמת שיווק יעילה וזולה יחסית לשאר האופציות המסורתיות שנחשבות יקרות ופחות יעילות, כמו שלטי חוצות, פרסומות בטלוויזיה ועוד. ניתן למקד את הפרסום לקהל יעד רלוונטי בעזרת מודעות שונות. הדבר דורש אנרגיות ונכונות להשקיע משאבים כדי ליצור פניות רלוונטיות לעסק, ומשתנה בהתאם לדרישות הלקוח, המטרות והתקציבים הדרושים. קיימים סוגים שונים של תשלומים לפייסבוק. המאמר עושה סדר בכל מה שנוגע לתשלום לפייסבוק.

facebook-1802605_1280-1

ישנם פערים שונים בין עלויות השיווק בפייסבוק, הדבר קשור לא רק לאישיות המשווקת ולמוניטין בתחום אלא גם לדברים אחרים. התשלום בפייסבוק מתחלק לשני חלקים עיקריים.

דמי ניהול למנהל מדיה חברתית מקצועי

תשלום למנהל הדף העסקי, מנהל המדיה החברתית שמבצע את הפעילויות בדף, מחליט כיצד להשקיע בצורה יעילה את התקציב ומומחה בחשיפה ללקוחות רלוונטיים ותורם את הכלים והידע למען הצלחת העסק שלך.

תשלום לרשת פייסבוק

התשלום השני מועבר ישירות לפייסבוק, מהחשבון האישי ונגבה על ידו בתאריך מסוים בכל חודש. התשלום נגבה בגין השקעה במודעות פרסום ממומנות, כמות לחיצה של לייקים בדף העסקי ועוד.

 

 

התשלומים הללו נקבעים לפי 2 פרמטרים מרכזיים –

מחיר לניהול דף עסקי בפייסבוק – מחיר זה משתנה מלקוח אחד לאחר לפי נתונים שונים – תקציב הפרסום, בנייה של דף חדש או שדרוג של דף קיים, אורך החוזה שנחתם, עיצוב גרפי למודעות ופוסטים, התדירות בה יופיעו פוסטים בדף העסקי, כתיבת תוכן שיווקי ברמה גבוהה, מספר קהלי היעד אליו רוצה העסק להיחשף, מענה אנושי לפניות, טענות ופעילויות בדף העסקי, בניה של דף נחיתה, בנייה ועיצוב של מודעה ממומנת, פילוח לפי קהלי יעד שונים, כמות לייקים ועוד. ככל שמשקיעים יותר גם התוצאות מהפרסום הן מהירות ואיכותיות יותר. הפרסום יכול להתבצע על ידי קידום אורגני וגם על ידי שיטת הפרסום הממומן בפייסבוק.

 

 

התשלום לפייסבוק על סמך חשיפות

כאשר מספר רב יותר של גולשים רואים או לוחצים על המודעה של בית העסק, שמגיעה לקהלי היעד הרלוונטיים של העסק באמצעות הקידום הממומן, כך התשלום לפייסבוק גבוה יותר. קל מאוד להשקיע תקציב בפייסבוק ולא בהכרח לקבל תוצאות, נדרש ניסיון, כלים וידע רב כדי לעמוד בתקציב מוגדר ולמקסם תוצאות בעזרתו. בנוסף, הפלטפורמות בפייסבוק משתנות ומתעדכנות באופן תמידי ולכן חשוב להישאר מעודכנים ולבחון באופן קבוע את יעילות התקציב החודשי ולמנוע חריגה ממנו. המחיר בפייסבוק הוא נמוך יחסית ומותנה בסוגים מסוימים של קמפיינים שמוצעים בפייסבוק. ניתן לראות באופן ישיר את התוצאות בהתאם לכמות החשיפות המבוקשת לעסק, כאשר התקציב גבוה יותר גם ההשקעה תחזיר את עצמה מהר, כאשר התקציב צנוע יותר יידרש זמן נוסף לכך.

social-1834007_1280-1-1

לסיכום,

אז כמה עולה פרסום בפייסבוק? השיווק בפייסבוק הוא אמצעי יעיל לשיווק עסקים במדיה החברתית, אך יש לבצע זאת בדרך נכונה עם הכוונה מקצועית של מומחה בתחום. התשלום מתבצע גם למנהל הדף העסקי על ניהול הדף, העלאת פוסטים, פרסום בקבוצות, ניהול התקציב והמודעות הממומנות, הקשר עם הלקוחות והמענה לבעיות המתעוררות ברשת (כמו ביקורת לא מחמיאה) ועוד. בנוסף לכך מושקע תקציב שנגבה על ידי פייסבוק ונקבע לפי כמות החשיפות, כמות הלייקים, התוכן הויראלי ועוד. התשואה על ההשקעה בפרסום בפייסבוק בסופו של דבר משתלמת ומניבה תשואה הולמת אך בכדי למנף ולמקסם אותה מומלץ לפנות למנהל מדיה מקצועי ומוביל בתחומו.

Loading...