רשת אינסטגרם היא רשת חברתית, בבעלות פייסבוק, שעיקרה שיתוף תמונות וסרטוני וידאו. בעזרת שיווק באינסטגרם ניתן לפרסם עסקים מסוגים שונים. רשת אינסטגרם מונה מיליוני משתמשים ברחבי העולם וחוצה גבולות ומדינות, דבר שמועיל לשיווק עסקים. כך – רבות מהחברות המצליחות ביותר במשק כמו מותגים, חברות אופנה, רשתות שונות וכך גם עסקים קטנים ובינוניים מנצלים את הרשת החברתית לטובת שיווק יעיל של העסק וקידום מכירות.

follow-826033_1280

דע מאין באת ולאן אתה הולך – כיצד נוצרה רשת האינסטגרם?

רשת אינסטגרם נוסדה על ידי מייק קריגר וקווין סיסטורם, הם פיתחו אפליקציה שעיקרה לספק שירותים על בסיס מיקום, עם מגוון אפשרויות ובניהן אפשרות של צילום וכך המציאו את אפליקצית אינסטגרם שפירושה מידיות, כלומר צילום ושיתוף מיידי שלו. האפליקציה מבוססת על תפעול ממכשירים סלולריים, בתחילה עבדה רק עם רשת אפל והייתה זמינה רק במכשירי באייפון והאייפד ובשנת 2012 התחילו להפיץ אותה גם במכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד.

 ישנם מיליוני משתמשים ברחבי העולם הרשומים לרשת הזו. בשנת 2012 פייסבוק רכשה את הפיתוח והזכויות של האפליקציה בשווי של כמיליארד דולר. האפליקציה התמקדה בצילום והעלאה של תמונות בלבד ובשנת 2013 שודרגה והחלה לאפשר הסרטה ועריכה של וידאו באורך 60 שניות.

מושגים בסיסיים שחשוב לדעת באפליקציית אינסטגרם.

בעזרת האינסטגרם ניתן לעקוב אחרי אנשים גם מבלי שהם עוקבים אחריך.

פיד – דף ראשי בו מוצגות התמונות והסרטונים של אלה שעוקב אחריהם המשתמש.

'שר' – שיתוף של תמונות שצולמו באמצעות האפליקציה או שהיו בתוך גלריית התמונות ואף לערוך אותן.

 'ניוז' – חדשות – במידה והיו משתמשים שאהבו את התמונות של המשתמש הוא רואה זאת וכן גם יכול לדעת ולצפות במי שעוקב אחריו.

ה'יוזר'  משתמש, ניתן לצפות בדברים שהמשתמש סימן לעצמו שאהב, ניתן לערוך את הפרופיל האישי של המשתמש.כמו כן ישנה אפשרות של הזמנת חברים והגדרות.

הרשת היא מאוד פעילה ואפקטיבית למשתמשים ועיקר החוויה בה היא צפייה והעלאה של תמונות, בשונה משיווק בפייסבוק או טוויטר למשל בה העיקר הוא טקסט או מלל כתוב.

זהו יתרון גדול לפרסום של עסקים במדיה החברתית, ניתן לשווק באינסטגרם עסקים שונים בעזרת פרסום ממומן בפייסבוק, צריך את הדרך הנכונה לשווק באינסטגרם על מנת לעשות זאת ואת זה אסביר בהמשך.

הרשתות החברתיות כחלק בלתי נפרד מחיינו.

הרשתות החברתיות השפיעו רבות על אורח חיינו, עם הרצון לשתף כל דבר, להעלות לרשת ולתעד באופן תמידי. לרשות החברתיות בכלל ולרשת אינסטגרם בפרט יכולות עצומות בנוגע לשינוי תפיסות עולם או חילול מהפכות, כל אדם יכול להיות עיתונאי, כתב או משווק באינסטגרם על אחת כמה וכמה כאשר התיעוד ובעיקרו הצילום הוא אמצעי בלתי נפרד.

לרשתות החברתיות השפעות רבות בתחומים שונים –      

בתחום החברתי – שינתה את הדרך בה אנו מתקשרים עם החברה ועם האנשים סביבנו.

 בתחום החינוכי – משתמשים ברשתות הללו גם לצורך לימוד והעברת תכנים.

בתחום האומנות – רשת אינסטגרם היא במה אידיאלית להעלאת תכנים של ציירים, עורכים וצלמים הרוצים לשווק באינסטגרם את עצמם ולהתקדם בתחום העיסוק שלהם ואף לצבור את אהדת הקהל.

בתחום הבמה – ידוענים, רבים מהידוענים, למשל שחקנים, זמרים ואנשי במה מפורסמים מעלים לרשת תיעוד ותמונות שלהם וכך כל מי שמעוניין לעקוב אחריהם יכול, הם מנצלים את השימוש ברשת החברתית לשיווק שלהם, גם כאלה שלא נהגו להיחשף למצלמות בעבר הבינו שאין דרך להתחמק ממהפכת המדיה החברתית שתפסה תאוצה בארץ ובעולם.

בתחום השיווק והפרסום – כך גם המדיה החברתית אינה פוסחת על תחום השיווק והפרסום אשר מגיעה ללקוחות באמצעות פרסומות ומודעות ברשתות הללו, ניתן לגשת לקהל רחב ומגוון יותר של לקוחות פוטנציאליים ובקלות יחסית.

איך שיווק באינסטגרם יכול לסייע לעסק שלך?

מרגיש שהלקוחות לא מגיעים? הטלפונים פסקו? החנות ריקה? יש ירידה בהכנסות? הסיבה היא כי דרכי השיווק המסורתיות שהיו יעילות בעבר פחות רלוונטיות, ישנן דרכים חדשות המותאמות לעולם השיווק המודרני והממוחשב וניתן להרגיש זאת בירידה ברווח התפעולי של העסקים שאינם מנצלים את השיווק באינסטגרם לטובתם.

לפרסום ברשתות החברתיות יתרונות רבים שניתן לנצל לטובת העסק שלך. היתרון העיקרי של שיווק באינטסגרם הוא בהשראת הסיסמה הידועה 'תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים' ישנם עסקים קטנים ובינוניים ואפילו מותגי אופנה של החברות הגדולות ביותר בעולם, שמשתמשים בתמונות ככלי שיווק. למשל אם הינך בעל עסק בתחום המסעדנות או המזון שיווק באינסטגרם הוא בדיוק בשבילך כלומר אין דבר יותר מזמין את הלקוח להגיע לבית העסק מאשר תמונה של מנה מובחרת אשר תעורר בו את החשק לטעום אותה. כך גם למשל בעסק המתבסס על אופנה או על איפור תמונות של פריטים מובחרים מהקולקציה וכו' תמונות הן כלי שיווקי מעולה לשיווק באינסטגרם, אך יש להשתמש בהם בחוכמה ובמיומנות הנרכשת עם הניסיון אותם יש למשווק המומחה בתחום זה.

שיווק באינסטגרם יכול להועיל רבות לעסק מתפתח להגיע למטרות ולרווחיות עסקית. בשיווק באינסטגרם ניתן להשתמש גם בסרטונים שונים באורך של כ-60 שניות על מנת להמחיש או להציג פעולות שונות היכולות לעורר את רצון הלקוח לצרוך את המוצר אותו אתה מציג. באינסטגרם מילים יכולות לעזור ולשווק בצורה אפקטיבית אך תמונה או סרטון יגרמו ללקוחות לראות את מה שהעסק שלך מציע ולרצות להגיע אליך באותו הרגע.

לסיכום, לשיווק באינסטגרם ערך רב בפרסום העסק שלך, לרשתות החברתיות קיימת השפעה משמעותית בשלל תחומים ובשיווק בפרט, בעידן הנוכחי כל עסק המעוניין לשווק את עצמו בצורה אפקטיבית החובה להשתמש בשיווק באינטסגרם על מנת להגיע לתוצאות רצויות ולהגדלה של הרווחים, אך ורק באמצעות החשיפה של העסק שלך ללקוחות רבים ומגוונים תגיע להצלחה בטוחה ומהירה.

פנה עוד היום למומחה בשיווק באינסטגרם על מנת שישווק אותך ותתחיל להגדיל את ההכנסות שלך!

Loading...