באמצעות הרשת הזו ניתן להעביר מסרים ורעיונות בצורה קלה וקולעת. הגבלת התווים הוסרה לאחרונה וניתן לכתוב אף יותר מכך. בהמשך אסביר מהי כיצד ניתן לנצל את הטוויטר לטובת שיווק ופרסום של עסקים וחברות במשק וכיצד ניתן להגדיל את קהל החשיפה ללקוחות פוטנציאליים ומגוונים, בעזרת אסטרטגיה וכלים שיווקיים נכונים.

רשת טוויטר הינה הרשת החברתית הנפוצה, אחרי פייסבוק, בטוויטר משתמשים בכל רחבי העולם ורשומים בה מיליוני אנשים מכל מדינה, רשת טוויטר ייחודית בשל היותה רשת של העברת מסרים קצרי טווח עד לא מזמן הוגבלה עד 140 תווים לכל פרסום וכיום אינה מוגבלת במספר התווים שניתן לרשום כלל. פרסום בטוויטר מסר כזה – נקרא על שם הרשת עצמה "ציוץ" מכאן גם מגיע שמה של הרשת – כמו אורכו של ציוץ הציפור כך גם המסר שמועבר דרכה – קצר וענייני.

שיווק ברשת טוויטר – כשמה כן היא – לפי ציוץ הציפור השקול למסר קצר וממוקד, עדיף לקוח אחד ביד, שהגיע על ידי פרסום ממוקד ויעיל מאשר ציפורים רבות על העץ, שהן הלקוחות שרואים את הפרסומים שלך, אך אינם זקוקים לשירות שלך ולא משאירים פניות. חבל על בזבוז הזמן, התקציב והמשאבים – התחל כבר עכשיו לפרסם בצורה ממוקדת ולצבור יותר ויותר לקוחות ביד.   

twitter-720970_1920

כיצד נוצרה רשת טוויטר ואיך היא עובדת?

רשת טוויטר נוסדה בשנת 2006 בידי סטודנט מאוניברסיטה בארצות הברית, ניו יורק, ושמו ג'ק דורסי, כיום המנכ"ל. הרשת נוסדה על בסיס הרעיון לתקשר באמצעות מסרונים עם קבוצה קטנה של אנשים ואדם יחיד. הרשת נוסדה כאשר הסטודנט הצעיר הציג את רעיונו בפני בעלי החברה המייסדת אשר החליטו להשקיע בו על מנת להעביר מסרים בין עובדי החברה.לאחר כמה שדרוגים הוצגה הרשת גם לציבור בפומבי והחלה לתפוס תאוצה בקצב מהיר ברחבי העולם.

הרשת נוצרה על בסיס העברת מסרונים והודעות דרך האינטרנט ולא דרך הטלפון הנייד. רשת טוויטר בנויה כיום על שיתוף של מסרים הנקראים 'ציוצים' לכלל האנשים, אלא אם כן ישנה הגדרת פרטיות, אחרי כל משתמש ישנם אנשים הנקראים 'עוקבים' ביכולתם להיחשף לתוכן אותו מפרסם המשתמש במידה והם עוקבים אחריו, גם ללא אישורו. בטוויטר ניתן לעקוב כך אחרי מפורסמים, ידוענים וכו' אשר משתמשים בכלי זה לעיתים גם לשיווק ומיתוג של עצמם.

הייחודיות ברשת טוויטר לעומת רשת פייסבוק למשל, היא הגישה לקהל רחב של אנשים וקבלת מידע עליהם בקלות יחסית. כמו כן,ניתן להעביר מסרים שאוהבים ולשווק אותם בעצמך לקהל היעד שלך, כמו שיתוף בפייסבוק. ניתן גם לבחור ציוצים מועדפים ולסמנם ב'פייבוריט', אהוב.

הרשת ניתנת לשימוש גם לאנשים פרטיים ולחיים האישיים כמו גם לידוענים שכותבים על חייהם, מקצוענים בתחומים שונים שיכולים להביע את הידע שלהם. החשיפה בטוויטר הינה ממוקדת וברוב הפעמים אינה חושפת את משתמשיה לתוכן שאינו רלוונטי להם, בדומה לפרסום בפייסבוק.

שיווק בטוויטר – הדבר הבא בעולם השיווק במדיה החברתית.

רבות מהחברות והמותגים המובילים ביותר בארץ ובעולם משתמשים ברשתות החברתיות בכלל וברשת טוויטר בפרט כאמצעי שיווק עיקרי. שימוש ברשתות החברתיות ככלי שיווקי הינו יתרון בפני עצמו והוכיח את עצמו כיעיל בעולם המודרני, בו כולם רוצים להיות מחוברים באופן תמידי, לתקשר עם הסביבה ובעיקר לתעד את הנעשה סביבם בכל רגע נתון וללא הפסקה. כך תפסו הרשתות החברתיות ובעיקרן גם רשת טוויטר את מקומם ויעילותן באסטרטגיית הפרסום של רבים, החל מעסקים ועד שחקנים ומפורסמים ידועים.

היתרונות לשיווק ברשת טוויטר-

פופולאריות וריבוי משתמשים

רשת טוויטר מונה כמיליוני משתמשים כמעט בכל מדינה וכך ניתן להגיע לקהל מגוון יותר ועל פני מרחק גדול יותר.

שילוב נכון

לצורך שיווק אפקטיבי מומלץ לשלב בין הרשתות החברתיות ולשווק בכמה מהן על מנת למשוך את תשומת ליבו של הלקוח וכמו כן להגיע לחשיפה מרבית יותר של לקוחות.

מעקב אחרי לקוחות פוטנציאליים

האפשרות לעקוב אחר אנשים ללא אישור פורמלי מהם – כך לאבחן את הצורך שלהם בשירות הניתן על ידי כל עסק בפני עצמו. ניתן לבחון את צרכיו של הלקוח וכמו כן לבצע גישה אליו בזמן הנכון ועם המטרה הרצויה.

מסר קצר, ממוקד וקולע

היכולת להעביר מסר יעיל וממוקד אודות השירות המוצע וכמו כן להגיע ללקוח בזמן שהוא צריך ובמקום שהוא צריך עם מסר מכירתי שמעורר אמוציות חיוביות. 

שיווק ברשתות חברתיות הוא הדבר החדשני ביותר והוא העתיד בשיווק של חברות ותעשיות בארץ ובעולם מהסיבה שהרשתות החברתיות ובעיקר רשת טוויטר מלווה את חיי היום יום של כולנו בכל רגע נתון באמצעות המחשב האישי ובאמצעות הטלפון הנייד וכך ניתנת גישה ללקוחות פוטנציאלים בכל רגע נתון במהלך היום.

אז למה לשווק דווקא בטוויטר ואיך עושים את זה?

רשת טוויטר עיקרה מסרים ממוקדים שיכולים לתרום המון בפיתוח והגדלה של שיווק עסק מתחיל או עסק קיים. כמו כן, השיווק בטוויטר על אף שנשמע יעיל ואפקטיבי גם דורש את הכלים ויכולות המקצועיות הנכונות על מנת לבצע אותם ולהשיג תוצאות ראויות, לכן ניתן לפנות לבעל מקצוע המתמחה בתחום, בעל ניסיון וידע עם הגישה הנכונה כדי שישווק את העסק בצורה שתניב תוצאות ואף תגדיל הכנסות.

לסיכום,

לא חייב רק לשווק בפייסבוק, הפוטנציאל לשיווק ופרסום בטוויטר הוא גדול וישנם יתרונות רבים. מומלץ בחום לנצל אותם עבור העסק שלך, ההשקעה מינימלית והתפוקה מקסימלית, כיום רבים מהעסקים משתמשים בה על מנת להגיע ללקוחות רבים יותר ולתת את השירות המהיר והטוב ביותר. היתרון הגדול הוא הימצאותם של רבים מאיתנו פעילים חלק משמעותי מאורך חיינו ומסדר היום שלנו ברשתות החברתיות דבר המאפשר שיווק יעיל וממוקד.

עדיף ציפור אחת ביד – התחל עוד היום לפרסם בצורה יעילה וממוקדת – ולצבור יותר ויותר לקוחות קבועים ומרוצים. פנה אלי לקביעת פגישת ייעוץ כבר עכשיו.

Loading...